חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רוטרדם – המדריך השלם לטיול ואטרקציות בעיר המודרנית של הולנד

רוטרדם היא פנים אחרות לחלוטין של הולנד. עיר הנמל הגדולה והסואנת היא הכרך המודרני של ארץ השפלה. בניגוד למראה המוכר של ערי הולנד – תעלות, סירות ובתים ישנים עד ארבע קומות, מרכזה של רוטרדם הוא אסופה של גורדי שחקים מודרניים (לא כאלו שבאמת מגרדים את השמיים אבל העיצוב שלהם מגניב לחלוטין) ואדריכלות מודרנית פורצת דרך. פה ושם מבצבץ עוד בניין עם אופי עתיק ששרד את ההפצצה הגרמנית עם כיבוש העיר במלחמת העולם השנייה.

קו הרקיע של רוטרדם מההט פארק
קו הרקיע של רוטרדם מההט פארק
 • רוטרדם קמה מאפר ההריסות ובנתה את עצמה מחדש כאימפריה כלכלית חשובה
 • היא בית לנמל הכי גדול באירופה ובסיס חשוב של עיצוב ואדריכלות מודרנית
 • בעיר כמה מן האתרים החשובים ברמה הלאומית. אתרים דוגמת גשר ארסמוס המופתי ומוזיאון בוימאנס ואן בונינגן, אחד מהמוזיאונים החשובים בהולנד
 • העיר כייפית מאוד גם לילדים. ניתן לבקר עם כל המשפחה בגן החיות הנהדר בליידרופ, להפליג בקרוז מהיר בנמל העצום של העיר ולקפוץ לטיול בין טחנות הרוח בקינדרדייק, בפאתי העיר ממזרח

 

כמה זמן צריך לטיול ברוטרדם?

לטיול באתרים של מרכז רוטרדם כדאי להקדיש לפחות יום טיול שלם. אם רוצים סיור בקרוז בנמל העיר, טיול בקינדרדייק וביקור בגן החיות בליידרופ, כדאי להקדיש לרוטרדם יום טיול נוסף.

למציאת מקום לינה ברוטרדם, הקליקו כאן…

 

8 אטרקציות שחובה לראות ולעשות ברוטרדם

 1. אמנות בינלאומית ברמה הגבוהה ביותר במוזיאון בוימאנס ואן בונינגן
 2. הפלא המודרני של בתי הקובייה והט פוטלוס
 3. פסל העיר ההרוסה במוזיאון הימי של רוטרדם
 4. קפה וצייד עתיקות בדלפסהאפן
 5. תצפית מהממת על הארסמוסברוך מהיורומאסט (ואם בא לכם לחצות גם לפיינורד אפשר ללכת למשחק כדורגל)
 6. לטייל בין טחנות הרוח של קינדרדייק
 7. הכרישים באושינריום של גן החיות בליידורפ
 8. קרוז הסירה מהירה בנמל רוטרדם הענקי

 

מהי רוטרדם?

רוטרדם Rotterdam היא העיר השנייה בגודלה בהולנד אחרי אמסטרדם הבירה ומתגוררים בה כ-700 אלף איש. הנמל של רוטרדם, הארופורט, הוא הגדול ביותר באירופה והשני בגודלו בעולם. רוטרדם היא העיר המודרנית של הולנד, זאת הודות להיסטוריה המחרידה שעברה על העיר במלחמת העולם השנייה.

 • רוטרדם היא אחת מרשימה טראגית של ערים מפוארות שלחלוטין נמחקו במהלך המלחמה. נפגעה קשות בדומה לקובנטרי באנגליה וורשה בירת פולין. ערים מפוארות אלו סבלו מהאלימות של גרמניה הנאצית וכיום מתאפיינות בבנייה מודרנית (בל נשכח את דרזדן, פרנקפורט, ברלין ואפילו טוקיו שנמחקו מן הצד השני על ידי בעלות הברית)
 • עם פלישת גרמניה הנאצית להולנד במאי 1940, מרכזה העתיק של רוטרדם הוחרב. המתקפה האווירית של הגרמנית התרחשה ב-14 לחודש מאי ומלבד ההרס גרמה גם למוות רב ולטראומה נוראית לבני העיר.

לאחר כניעתה של גרמניה הנאצית במאי 1945, העיר התאוששה במהרה. על חורבות הבתים העתיקים נבנו גורדי שחקים או מבנים בעיצוב מודרני ייחודי והם אלו סימני ההיכר של העיר כיום.

כיום מרכזה של רוטרדם הוא מודרני להפליא עם יצירות מופת ארכיטקטוניות מרהיבות שמהוות קונטרס חד לחלקן העתיק של חאודה או דלפט ואפילו האג השכנות.

להפלגה והדרכה בנמל הענקי של רוטרדם, הקליקו כאן…

בתי הקוביה ברוטרדם
בתי הקובייה ברוטרדם

 

איך מגיעים לרוטרדם?

נמל התעופה שמשרת את רוטרדם הוא הנמל הגדול בסכיפול, ממנו כמה טיסות ישירות בכל יום מנתב"ג. בעיר ישנו נמל תעופה בינלאומי קטן, נמל התעופה רוטרדם-האג (סימול RTM), בחלקיה הצפוניים של העיר. הנמל של רוטרדם משרת בעיקר את תנועת התיירות ההולנדית היוצאת לנופש ביעדים ברחבי הים התיכון, אולם לא לישראל.

התחנה המרכזית של רוטרדם
התחנה המרכזית של רוטרדם

ניתן להגיע לרוטרדם ישירות בטיסות עם טרנספר בטורקיה. אולם, בשל החיבור הקל והזמין של העיר עם סכיפול, אין באמת צורך להגיע במיוחד אל נמל התעופה של העיר.

 

איך מגיעים מאסמטרדם לרוטרדם?

 • הדרך הכי נוחה והכי מהירה להגיע לרוטרדם מאמסטרדם ומסכיפול היא באמצעות קו הרכבת המהיר אמסטרדם-רוטרדם
 • על קו המסילה רצות גם רכבות היורוסטאר שממשיכות דרומה לבלגיה ולפאריס
 •  הקו המהיר בין שתי הערים הגדולות של הולנד, מחבר את התחנה המרכזית של אמסטרדם עם התחנה המרכזית של רוטרדם בזמן נסיעה של בערך 40 דקות
 • התחנות של הקו הן אמסטרדם סנטרל, נמל התעופה סכיפול ורוטרדם סנטראל
 • קו אקספרס זה מעט יותר יקר מהקו הבין עירוני שמחבר את אמסטרדם ורוטרדם דרך הערים הגדולות של הרנדסטט
 • הקו הבין-עירוני יוצא מאמסטרדם ועובר דרך סכיפול, ליידן, האג ועוד. זמן הנסיעה בין הערים בקו הבין-עירוני הוא בערך שעה ורבע

 

מפה של רוטרדם

 

איך מגיעים מהאג לרוטרדם?

הדרך להגיע לרוטרדם מהאג היא באמצעות קו המטרו E (הקו הכחול). קו שמחבר את האג סנטראל עם רוטרדם סנטראל. קו זה יחסית נוח למי שרוצה לנסוע בין שתי הערים. הוא חופף פחות או יותר לזמן הנסיעה ברכבת הבין-עירונית המחברת את שתי הערים.

תחנת הרכבת המרכזית של רוטרדם חותמת מצפון את הרוטרדם סנטרום, היכן שרוב האתרים החשובים בעיר נמצאים. למי שמגיע אל העיר בקו הבין עירוני מכיוון האג, כדאי לרדת בתחנת בלאק Blaak שבמזרח הסנטרום. הבלאק היא תחנת רכבת עם עיצוב עתידני (או איך שעתידני נתפס לפני שלושים שנה) ומגניב לחלוטין.

גשר ארסמוס ואורות המבנים המודרניים של רוטרדם
גשר ארסמוס ואורות המבנים המודרניים של רוטרדם

 

איך לתכנן מסלול טיול ברוטרדם?

 • העיר רוטרדם היא הגדולה מבין ערי דרום הולנד. ניתן לשלב את הטיול בעיר עם ערים ואתרים נוספים בחלקה הדרומי של הולנד. ערים דוגמת האג, דלפט, חאודה ותחנות הרוח בקינדרדייק Kinderdijk שבפאתי העיר ממזרח
 • רוטרדם, יחדיו עם הערים השכנות, מהוות מעין מטרופולין רציף בחלקו הדרומי של הראנדסטאד
 • אין שום בעיה לשלב עצירה בעיר כחלק מטיול בדרומה של הולנד
 • העיר היא המרכז התחבורתי של המחוז עם גישה מהירה מאוד מאמסטרדם. רוטרדם מחוברת היטב ברכבות ובקו מטרו עם הערים השכנות
קרוז תיירותי ברוטרדם
קרוז תיירותי ברוטרדם

ברוטרדם שפע של אטרקציות עירוניות שרובן המוחלט מרוכזות בסנטרום, חלקה העתיק ההיסטורי של העיר. החלק העתיק של העיר הוא מודרני לחלוטין עקב ההפגזה הגרמנית במאי 1940 אבל עודנו המרכז של העיר.

 • האתרים במרכז העיר נמצאים במרחק הליכה נוח זה מזה וכמעט ואין צורך להשתמש בתחבורה ציבורית
 • אם בא לכם קצת לחסוך הליכה, בעיר תחבורה ציבורית מעולה הכוללת קווי מטרו, חשמלית ואוטובוסים. אלו מנגישים את האתרים המרוחקים מהסנטרום דוגמת גן החיות בליידרופ ורובע דלפסהאפן
 • בקרבתה של העיר, בדרך לדורדרכט שוכן האתר הנדיר של תחנות הרוח קינדרדייק, אתר שהוא בגדר חובה בביקור בזאוט הולנד
תחנת קמח בקינדרדייק
תחנת קמח בקינדרדייק

 

מתי כדאי להגיע לרוטרדם?

 • אמנם רוטרדם היא עיר של טיול יום אחד פחות או יותר אבל דווקא שעות הערב והלילה בעיר מרגשות במיוחד
 • בשעות הערב והלילה העיר מוארת בצורה מיוחדת, וזאת על מנת להדגיש את הארכיטקטורה המודרנית שלה
 • האורות של העיר בשעות החשיכה הם חלק בלתי נפרד מהארכיטקטורה המודרנית ואופייה המיוחד

אם אתם מגיעים להולנד בחודשי הקיץ, אל תפספסו את הקרנבל של רוטרדם ZomerCarnaval. קרנבל שמתקיים בסוף השבוע האחרון של יולי מדי שנה. זהו קרנבל תוסס בסגנון אקזוטי, שמציג את כל מה ששמח: מוזיקה, ריקודים, תהלוכות, מופעים ועוד.

הבית הלבן ונוף רוטרדם בלילה
הבית הלבן ונוף רוטרדם בלילה

לשוט ברוטרדם

בעיר עם נמל כל כך מרכזי, ברור שטיולי השייט מקבלים מקום מרכזי. ניתן לצאת ממנו לשייט בין מספר שעות בסביבה הקרובה, כשיש גם אופציה לסירות מהירות יחסית השונות מרוב כלי השייט שתמצאו בהולנד. בחלק מהמקרים השייט עצמו מהווה אטרקציה מיוחדת, למשל שייט ערב רומנטי עם ארוחת ערב והופעה חיה או שייט בו אוכלים פנקייקים בשיטת אכול כפי יכולתך.

מיותר לציין שזאת אחת האטרקציות הטובות בעיר למשפחות עם ילדים יחדיו עם גן החיות בליידרופ.

לקרוז ייחודי של שעה ורבע על נהר המז ובנמל רוטרדם עם אכול כפי יכולתך של פנקייקים הולנדיים, הקליקו כאן…

בתי הקוביה ומגדל העיפרון ברוטרדם
בתי הקובייה ומגדל העיפרון ברוטרדם

 

כל מה שיש לראות ולעשות ברוטרדם

בתי הקובייה Kijk-Kubus והט פוטלוס

ממש מול היציאה מתחנת הרכבת העתידנית וינטג' של בלאק נמצאים שניים מסימני ההיכר המודרניים המפורסמים ביותר של רוטרדם. בתי הקובייה הצהובים עם הגג האפור הפכו להיות אייקון של רוטרדם המודרנית יחדיו עם גשר ארסמוס. מעליהם מתנשא ההט פוטלוס, מגדל העיפרון הייחודי והגבוה שבשל ראשו המחודד קיבל את כינויו.

המתחם של בתי הקובייה ומגדל העיפרון תוכננו על-ידי הארכיטקט פייט בלום בתחילת שנות השמונים של המאה ה-20. הבתים נבנו בהמשך לבתי הקובייה שבנה בלום בהלמונד שליד איינדהובן כמה שנים קודם לכן.

המארקט האל ברוטרדם
המארקט האל ברוטרדם

המרקטהאל Markethall

ממול תחנת הרכבת בלאק שוכן המרקטהאל. המארקטהאל הוא מבנה חדש יחסית בנוף של רוטרדם, שנפתח ב-2014. זהו מתחם המשמש למגורים ולעסקים – מה שלא נוגע לתייר המגיע לעיר – אבל מתחתיו יש שוק חביב שמאפשר להיחשף למאכלים מגוונים מכל רחבי העולם.

ניתן לשוטט כאן כדי לקבל חוויה אותנטית וגם להתרשם מהארכיטקטורה הייחודית של השוק והקירות המצוירים בדימויים מעולם הקולינריה, מעשה ידיהם של שני אמנים הולנדים. מקומיים מכנים את המקום Koopboog, כלומר פרסה, על שום צורת חתך הקומפלקס. פתוח כל יום.
כתובת: Verlengde Nieuwstraat, 3011

 

ויטה האוס Het Witte Huis

בהליכה מעט דרומה מתחנת בלאק ומבתי הקובייה נמצא פיסה מהארכיטקטורה המודרנית המוקדמת של רוטרדם. הויטה האוס, הבית הלבן, הוא שריד ארכיטקטוני מרהיב מהתקופה שלפני שמרכז העיר עלה באש בהפצצה הגרמנית במאי 1940.

בניין המשרדים הגבוה והאלגנטי שוכן לגדת חפירה שהייתה בעבר חלק מנמל העיר בסמוך לנתיבו של נהר המז החדש. גובה הבניין כ-45 מטרים והוא עד היום משרדים ועסקים שונים. הבניין מסמל את מראה העיר שלפני הטראומה של ההרס הנאצי שנזרע בה.

הבית הלבן מעל התעלה ברוטרדם
הבית הלבן מעל התעלה ברוטרדם

הסינט לורנסקרק De Grote of Sint-Laurenskerk

מעט צפונה מתחנת הבלאק שוכן השריד האמיתי של העיר של פעם, בערך. הסינט לורנסקרק היא כנסייה מרהיבה ביופייה מתחילת המאה ה-15. הכנסייה המרהיבה מוכרת בשל מגדל השעון שלה והיא פיסה של שלהי ימי-הביניים בעיר הכי מודרנית בהולנד.

הטיפים השווים באמת נמצאים במיילים...

סליחה על ההפרעה… כאן טל וגיא :-)
נשמח לשלוח לך עוד מידע חשוב ואיכותי לתכנון הטיול להולנד, למשל:
– הסברים על כפרי נופש ואיפה כדאי ללון.
– לאן טסים ואיך מזמינים כרטיסים בקלות.
– אטרקציות, פארקי שעשועים ואתרים לביקור בכל הולנד.
– מידע על תקשורת ואפליקציות, השכרת רכב, ביטוח נסיעות ועוד.
– וגם הנחות מיוחדות, כדי שלא תשלמו הרבה ;-)

הסינט לורנסקרק ברוטרדם
הסינט לורנסקרק ברוטרדם

בדומה לכל הסנטרום של רוטרדם גם הכנסייה היפיפייה לא שרדה את ההפגזה ונשרפה כליל. אולם, בניגוד לשאר המבנים של הסנטרום, את הכנסייה החליטו לשחזר. היא נבנתה מחדש בשנות השישים של המאה ה-20. השחזור עצמו הוא רטרו בהגדרתו. מתבסס פחות או יותר על המבנה כפי שהיה לפני שנשרף אבל עם טאצ' מודרני.

 

הסכילאנטהאוס Het Schielandshuis

לא רחוק מהסינט לורנסקירק, על נתיב השדירה של הבלאק, שוכן עוד מבנה היסטורי ששרד את ההפגזה הגרמנית. הסכילאנטהאוס הוא מבנה היסטורי מהמאה ה-17. במשך השנים היה הבית של אוסף האמנות והחפצים של העירייה. אוסף האמנות התבסס על מה שהוריש האספן פרנס בויינמנס לעיר באמצע המאה ה-19.

בשנת 1938 אוסף האמנות של העיר עבר מהסכילאנטהאוס למבנה המפואר של מוזיאון בוימאנס ואן בונינגן, שנקרא אז רק על שמו של בוימאנס (שמו של ואן בונינגן נוסף רק עם העברת האוסף שלו למוזיאון בשנת 1955).

המבנה הצליח לשרוד איכשהו את ההפגזה של 1940 אך נפגע בהפגזה. לאחר המלחמה היה המבנה במצב נוראי אך עבר שיקום מקיף בשנות ה-60. לאחר השיקום נפתח מחדש המוזיאון העירוני וכיום מוצגים בו חפצים היסטוריים, כמה יצירות אמנות ועוד מוצגים הקשורים להיסטוריה של העיר.

מלבד האוסף המוזיאלי, במוזיאון סקירה היסטורית על שקרה בהולנד במהלך שנות הכיבוש הנאצי (1940-1945) עם דגש על שהתרחש ברוטרדם וההפצצה של העיר.

פסל העיר ההרוסה בכניסה למוזיאון הימי של רוטרדם
פסל העיר ההרוסה בכניסה למוזיאון הימי של רוטרדם

המוזיאון הימי של רוטרדם Maritiem Museum Rotterdam ופסל העיר ההרוסה De Verwoeste Stad של אוסיפ זאקין

במרחק קצר מהסכילאנטהאוס, מצידו השני של הבלאק, שוכן האוסף המפואר שבמוזיאון הימי של רוטרדם. ברחבת הכניסה למוזיאון ניצב אחד מסמליה המוכרים ביותר של העיר – פסל העיר הרוסה של האמן אוסיפ זדקין. הפסל הקוביסטי הענקי של האמן היהודי יליד ביילורוסיה (פעל בצרפת כחלק מאסכולת פאריס) מציג דמות מופשטת מעיפה את ידיה מעלה וחור בבטנה. הפסל העוצמתי מבטא את הטרגדיה שעברה על העיר עם ההפגזה של ה-14 במאי 1940.

המוזיאון עצמו סוקר את עוצמתה של האימפריה הימית שהייתה בעברה הולנד. יש בה מגוון עצום של ממצגים מתעשיית הספנות ההולנדית מהמאה ה-15 והלאה. בעבר גולת הכותרת של המוזיאון הייתה הספינה דה בופל De Buffel. אולם הספינה עברה לשימור במספנה בעיירה Hellevoetsluis, ממערב לעיר.

 

ארסמוסברוך Erasmusbrug – גשר ארסמוס

בירידה דרומה מהמוזיאון הימי שוכן סימן ההיכר המודרני מפורסם ביותר של רוטרדם – גשר ארסמוס העצום. הגשר קרוי על שמו של ארסמוס מרוטרדם, אחד מגדולי בניה של העיר. ארסמוס היה מחשובי התיאולוגים של תקופת הרנסנס ובין ההוגים העיקריים שבישרו את הרפורמציה. הוא עזב את רוטרדם בנערותו לפאריס ללימודים. בעת שלימד באוניברסיטה של באזל בשוויץ שם גם הלך לעולמו, הגה וכתב את כתביו החשובים ביותר.

הגשר המודרני המרשים נבנה בשנת 1996 ומאז הפך להיות אחד מסימני ההיכר הבולטים ביותר של רוטרדם. העיר שמתגאה במודרניות שלה אימצה בחום את גשר הכבלים המרהיב כשיא לארכיטקטורה המודרנית היצירתית ההולנדית שמצטיינת בעיקר באלגנטיות.

הגשר חוצה את נהר המז החדש ומחבר את רובע הסנטרום עם רובע פיינורד Feijenoord. פיינורד הוא הרובע ההיסטורי של פועלי נמל העיר והבית של קבוצת הכדורגל המיתולוגית של העיר.

גשר ארסמוס ברוטרדם
גשר ארסמוס ברוטרדם

מוזיאון בוימאנס ואן בונינגן Museum Boijmans Van Beuningen

המוזיאון הגדול של רוטרדם הוא אחד ממוזיאוני האמנות החשובים בהולנד. היסטורית, המדינה הקטנה הייתה אחת היצואניות הגדולות ביותר של אמנות. אמנים הולנדים מפורסמים מוצגים בכל רחבי הולנד והעולם. בעוד הרייקסמוזיאום העצום באמסטרדם או מוזיאון פרנס האלס הנהדר בהארלם עוסקים בעיקר באמנים הולנדיים, בבוימאנס ואן בונינגן יש בנוסף אוסף מרשים מאוד של אמנים אירופאים שאינם הולנדיים.

המוזיאון מבוסס על אוספיהם הפרטיים של שני האספנים החשובים פרנס בוינמנס ודניאל ואן בנינגן. האוסף של בוינמנס היה הבסיס לאוסף האמנות של העיר שהוצג במאה ה-19 בסכילאנטהאוס. בוינמנס הלך לעולמו בשנת 1847 והוריש את האוסף המרשים שלו לעיר. בשנת 1938 האוסף הועבר למבנה הנוכחי. העיר קיבלה את האוסף של ואן בונינגן בשנת 1955 וקראה למוזיאון על שמם של שני האספנים.

מוזיאון בוימאנס ואן בונינגן ברוטרדם
מוזיאון בוימאנס ואן בונינגן ברוטרדם

אוסף מוזיאון בוימאנס ואן בונינגן

המוזיאון עצמו הוא חגיגה לחובבי האמנות. בניגוד למוזיאונים חשובים אחרים בהולנד, מלבד הייצוג המרשים של אמנים מחוץ להולנד, במוזיאון אוסף מרשים של אמנות שנפרש לאורך כמעט כל התקופות החשובות של האמנות.

 • במוזיאון ציורים קדומים ממה שמכונה הרנסנס הפלמי כגון ציורים של יאן ואן אייק הענקי וציור "תהילתה של הבתולה" המפורסם פרי ידיו של חירטגן ואן הארלם Geertgen van Haarlem (או Geertgen tot Sint Jans)
 • יצירת הפאר המפורסמת ביותר במוזיאון היא ציור "מגדל בבל הקטן" של הענק הפלמי פיטר ברוייגל האב. הציור שמתאר את מגדל בבל התנ"כי הוא אחד מהיצירות המפורסמות של גדול אמני הרנסנס הפלמי
 • יצירה חשובה נוספת היא ציור "תטיס מטבילה את בנה אכילס התינוק במי נהר הסטיקס" של פטר פאול רובנס
 • באוסף ציורים של אמנים היסטוריים חשובים כגון טיציאן, הירונימוס בוש, רמברנדט ועוד
ההט פארק ברוטרדם
ההט פארק ברוטרדם

בחלק המודרני של המוזיאון ציורים של אמני ענק אירופאיים. אמנים כגון קלוד מונה האימפרסיוניסט הצרפתי, רנה מגריט הסוריאליסט הבלגי ועוד.

בולט באוסף הציור "ילדה מדלגת על חבל" המפורסם של אמן הסוריאליזם הספרדי סלבדור דאלי.

באוסף גם אחד מהציורים החשובים של העת המודרנית, ציור הרוכב (לירי) Reiter (Lyrishes) של האמן הרוסי ואסילי קנדינסקי. הציור הוא אחד מהחשובים במרוץ המודרני לאבסטרקט. קנדינסקי הוא מי שהוביל למופשט מכיוון הציור הכתמי (ציורי הקומפוזיציה של האמן). התחרה עם הצייר ההולנדי פייט מונדריאן, מי שהוביל למופשט מהציור הקווי (ציורי ברודווי בוגי ווגי).

 

הקונסטהאל Kunsthal Rotterdam

אם יש לכם עוד כוח לאמנות אחרי ביקור החובה במוזיאון בוימאנס ואן בונינגן, כדאי גם להתעדכן מה מוצג בקונסטהאל הסמוך. אולם התצוגה שוכן מדרום לפארק המוזיאונים Poort Museumpark שבגב הבוימאנס ואן בונינגן. האולם ידוע כחלל של תצוגות מתחלפות ולעיתים מציגים בו את התצוגות הכי מעניינות שיש. בשל הכמות העצומה של האוספים בהולנד, הקונסטהאל מהווה כמקום תצוגה כמעט רשמי של כל העודפים.

במקום מציגים לעיתים את הציורים שנצורים במחסני המוזיאונים הרשמיים של הולנד, אלו שאינם בתצוגת הקבע. כך ישנה אפשרות לצפות ביצירות אמנות שאינן מוצגות באופן רציף ברייקסמוזיאום או במוזיאון בוימאנס ואן בונינגן השכן.

צמוד לקונסטהאל שוכן מוזיאון הטבע של רוטרדם Natuurhistorisch Museum Rotterdam. המוזיאון הנמצא בווילה מרשימה למראה. יש כאן פריטים רבים הקשורים לחיות מכל סוג. כולל לדוגמא שלדים עצומים של לווייתן או פיל, אוסף מאובנים ועוד.

הארומאסט ברוטרדם
היורומאסט ברוטרדם

הפארק Het Park והיורומאסט Euromast

מדרום לקונסטהאל נמצא הפארק היפה של רוטרדם שכשמו כן הוא – הפארק. הפארק הוא מקום בריחה וטיול ירוק ונעים בין עצים ומדשאות מטופחות. ישנם בו בתי אחוזה אלגנטיים שהוסבו למסעדות ובתי-קפה וכיאה להולנד גם תעלות חביבות. הפארק שוכן לצל מגדל התקשורת הגבוה היורומאסט.

היורומאסט שנבנה בשנת 1960 הוא המגדל הכי גבוה בעיר, מתנשא לגובה של 185 מטרים. המגדל הוא מקום בילוי חביב עם תצפית יפה בהחלט. אך הוא אינו ברמה של מגדלי התקשורת המפורסמים דוגמת מגדל הסי אן בטורונטו או סימלה של ברלין – הפרנזטורם.

לרכישת כרטיסי כניסה למרפסת התצפית של היורומאסט, הקליקו כאן…

 

דלפסהאפן Delfshaven

רובע דלפסהאפן הוא בריחה נעימה מהעוצמה המודרנית שבסנטרום של רוטרדם. בריחה אל ההוויה ההולנדית הרגועה של רחובות עם בתים ישנים אל מול תעלות וסירות. בתי הרובע לא נפגעו בהפגזה של הגרמנית ב-1940 והמרחב שמר על אופיו הרגוע שמשלב מעט עירוני, מעט כפרי והרבה נמל ומים.

הרובע היה בעברו חלק מנמל רוטרדם (מנמל דלפט ההיסטורי למעשה ומכאן שמו) ורוב המבנים בו הם מחסני נמל ישנים. חלק גדול ממחסנים אלו כיום הוסב לבתי-קפה וחנויות ענתיקות או חניות רטרו מגניבות.

תעלה בדלפסהאפן ברוטרדם
תעלה בדלפסהאפן ברוטרדם

גן החיות בליידורפ Diergaarde Blijdorp

גן החיות הנהדר של רוטרדם הוא אחד האטרקציות היותר טובות בהולנד עבור משפחה עם ילדים. הוא שוכן ברובע נורד רוטרדם, מצפון מערב לסנטרום. בשל מיקומו ניתן להגיע אליו ברכב בקלות במנותק מהעיר, ככה שאפשר לבוא עם הילדים רק לגן החיות ולדלג על טיול בעיר עצמה. ליד שער הכניסה לגן החיות חניון ענקי לטובת המבקרים.

גן החיות עצמו מצטיין באיכויות של שימור ומחקר. בליידורפ מאמץ יוצא דופן לאפשר תנאי מחיה טבעיים ככל האפשר וכמה שיותר לטשטש את תנאי השבי בהן החיות נמצאות. בגן החיות כמה אגפים ומקטעים. ביניהם אי הגורילות המרשים והאושינריום Oceanium הפופולארי. באושינריום שפע מרשים של בעלי חיים ימיים. בגן החיות גם גן בוטאני מרשים וגן סיני מקסים.

לרכישת כרטיסי כניסה לגן החיות בליידורפ (ללא תור), הקליקו כאן…

כתובת: Blijdorplaan 8

הגן הסיני בגן החיות בליידרופ
הגן הסיני בגן החיות בליידרופ

תחנות הרוח של קינדרדייק Kinderdijk

המקבץ הענקי של 19 תחנות הרוח האייקוניות של אתר קינדרדייק, הם מהאטרקציות המובילות של דרום הולנד. תחנות הרוח הוכרזו זה מכבר כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. הן נמצאות על הדרך בין רוטרדם לדורדרכט שממזרח לה, במרחק נסיעה של חצי שעה עם רכב ממרכזה של רוטרדם.

תחנות הרוח נבנו באמצע המאה ה-18 על מפגש הנהרות לק Lek ונורט Noord, על מנת לשאוב מים מהנהרות שמרכיבים את נהר המז החדש, הנהר שזורם דרך רוטרדם ונמל האירופורט אל הים הצפוני. כיום אתר תחנות הרוח הוא אטרקציה קסומה במיוחד של אחד מסמליה הלאומיים של הולנד.

תחנות הקמח בקינדרדייק ליד רוטרדם
תחנות הקמח בקינדרדייק ליד רוטרדם

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מידע נוסף לטיול בהולנד

הטבה –
 3% הנחה על כפרי הנופש של רשת Centerparcs

הדרכות על הולנד ישר למייל (בחינם!)

קבלת החומרים מהווים הסכמה לתקנון השימוש באתר