חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוטרכט המדריך השלם לטיול ואטרקציות 

אוטרכט היא עיר יפה עם המון אטרקציות ואתרים. העיר הצעירה של הולנד, בשל רבבות הסטודנטים המציפים אותה במשך שנת הלימודים, היא גם אחת הערים ההיסטוריות העתיקות ביותר במדינה. גלעינה של אוטרכט היא מצודה שבנו הרומאים לפני כאלפיים שנה. כיום העיר היא בית לקהל צעיר שביום יושב ולומד בקמפוס האוניברסיטה הענק שממזרח לעיר ולעת ערב רוקד ומבלה במרכז העיר העתיק.

אוטרכט
הדומטרון חולש על קו הרקיע של אוטרכט
 • האווירה הצעירה של אוטרכט היא אחד מגורמי המשיכה החשובים בעיר. זאת יחדיו עם השופינג, השווקים הנהדרים ובעיקר קו הרקיע הבלתי נתפס של העיר
 • על קו הרקיע בולט גורד השחקים הגותי מהמאה ה-14 – הדומטרון. הדומטרון הוא המגדל העתיק שעד בניית גורדי השחקים המדורניים של רוטרדם והאג, עמד בודד גבוה מעל קו הרקיע של הולנד כולה
 • אוטרכט היא עיר נהדרת לטיול יום מאמסטרדם הסמוכה. ניתן להגיע לעיר בנסיעה של קצת יותר מחצי שעה מאמסטרדם סנטראל לתחנת הרכבת של אוטרכט ששוכנת ממש במרכז העיר העתיק
 • האוטרכט סנטראל היא התחנה העמוסה והגדולה בכל הולנד והעיר היא המרכז של חברת הרכבות ההולנדית.

 

כמה זמן צריך לטיול באוטרכט?

אמנם אוטרכט היא פתרון מעולה לטיול יום מאמסטרדם, אבל למי שרוצה ממש להרגיש את העיר כדאי לו להגיע ליומיים לפחות. כולל בילוי ערב במרכז העתיק התוסס של העיר הסטודנטיאלית.

לחיפוש זמינות ומחירים במלונות של אוטרכט, הקליקו כאן…

 

10 דברים שחייבים לראות ולעשות באוטרכט

 1. לעמוד באמצע הדומפליין ולנסות לראות את קצה הדומטרון
 2. מוזיקה במוזיאון ספילקלוק
 3. אמנות והיסטוריה במוזיאון סנטראל
 4. אמנות והיסטוריה (בפרספקטיבה קתולית) במוזיאון קתריינקונפנט
 5. אמנות אוונגארד הולנדית בריטפלט שרודרהאוס
 6. קרונות וקטרים במוזיאון הרכבות
 7. קפה עם הסטודנטים בכיכר ניודה
 8. סיבוב שווקים בסופ"ש – שוק ורדנבורח, שוק הבדים ברידסטראט ושוק הפרחים
 9. לסעוד ולטייל בשלווה לאורך האאודגראכט
 10. הקמפוס והגן הבוטני של אוניברסיטת אוטרכט

 

מהי אוטרכט?

אוטרכט Utrecht היא העיר הרביעית הכי גדולה בהולנד, אחרי אמסטרדם, רוטרדם והאג. מתגוררים בה כמעט ארבע מאות אלף איש ובכלל המטרופולין עוד כשלוש מאות אלף. העיר היא בירתו של מחוז אוטרכט וההתחלה הצפון-מזרחית של הרצף המטרופוליני הראנדסטאד שנמתח ממנה דרך אמסטרדם ואז דרומה לכיוון רוטרדם ודורדרכט.

תחנת הרכבת המרכזית של אוטרכט
תחנת הרכבת המרכזית של אוטרכט

אוטרכט היא העיר האוניברסיטאית של הולנד. באוניברסיטת אוטרכט לומדים כמעט ארבעים אלף סטודנטים, מה שמשפיע רבות על המרקם העירוני הצעיר והבועט של הכרך.

האוניברסיטה היא מהוותיקות שבהולנד, נוסדה בשנת 1636, והיא שנייה בגודלה רק לאוניברסיטת אמסטרדם שנוסדה כארבע שנים לפניה. אוטרכט היא גם המרכז של מערכת הרכבות ההולנדית ומקום מושב ההנהלה ומוזיאון התחבורה הנהדר.

 • אוטרכט היא אחת הערים ההיסטוריות החשובות של הולנד
 • גלעין העיר ההיסטורית הייתה מצודה שהקימו הרומאית במאה הראשונה לספירה בשם Traiectum
 • במהלך ימי-הביניים הייתה אוטרכט לזמן מה העיר הראשית בארצות השפלה
 • במהלך המאה ה-19 היה נהנתה מפירות המהפכה התעשייתית והפכה למרכז התחבורה הראשי של כל הולנד

בשל מיקומה כצומת תחבורה ראשי המחבר את כל חלקי הולנד, מאמסטרדם שמצפון לה, לכיוון דרום הולנד ומזרחה לכיוון גרמניה, אוטרכט עד היום היא הצומת התחבורתי המרכזי של הולנד. תחנת הרכבת המרכזית של אוטרכט משרתת את תנועת הרכבות של כל הולנד והיא הגדולה והעמוסה בכל המדינה.

מסעדות לאורך האאודגראכט במרכז אוטרכט
מסעדות לאורך האאודגראכט במרכז אוטרכט

 

איך מגיעים לאוטרכט?

אוטרכט שוכנת במרחק של 35 קילומטרים מדרום-מזרח לאמסטרדם והיא נגישה בקלות רבה מהבירה. הכביש המהיר A2, כביש אמסטרדם-איינדהובן, עובר ממערב למרכז העיר העתיק.

אוטרכט היא גם המרכז התחבורתי הראשי של הולנד. חלק נכבד מתנועת הרכבות של המדינה עוברת דרך תחנת הרכבת המרכזית של העיר האוטרכט סנטראל. זמן הנסיעה ברכב וברכבת לאוטרכט מאמסטרדם הוא קצת יותר מחצי שעה. נמל התעופה שמשרת את העיר הוא נמל התעופה בסכיפול. זמן הנסיעה ברכבת או רכב מסכיפול הוא גם כן קצת יותר מצי שעה.

האוטרכט סנטראל היא שער הכניסה לעיר. התחנה הענקית ניצבת ממערב למרכז העיר העתיקה, במרחק הליכה של עשר דקות מהדומטורן והקתדרלה של העיר. בין התחנה למרכז העיר נבנה קניון ענקי המהווה הלכה למעשה גשר מעל התעלה ההיקפית של העיר העתיקה. גשר שמסתיים בורדנבורחפליין Vredenburgplein, מרחב השופינג העיקרי של העיר.

 

מפה של אוטרכט

 

תכנון מסלול טיול באוטרכט

רוב מי שיגיע לאוטרכט יגיע מהבירה אמסטרדם כטיול יום. אוטרכט מרוחקת מאמסטרדם במרחק נסיעה של קצת יותר מחצי שעה והיא גיחה עירונית נהדרת לפנים מעט אחרות של הולנד.

 • חלקם הגדול של האתרים החשובים והאטרקציות באוטרכט, מרוכזים במרחק קצר זה מזה במרכז העתיק של העיר
 • גלעין העיר העתיק, בין הדומפליין, הניודה והורדנבורח, מלא ברחובות קטנים. רחובות בהם בתים עתיקים שכיום משמשים למסחר או למסעדות וברים
 • שער הכניסה לגלעין העיר העתיק היא כיכר ורדנבורח. כיכר שבחלקה המערבי הקניון של תחנת הרכבת ותחנת הרכבת המרכזית של העיר
 • מגלעין העיר העתיק, יש לרדת דרומה לאורך נתיב האאודגראכט לכיוון האתרים שמדרום כגון מוזיאון קתריינקונפנט, המוזיאון המרכזי והמוזיאון במצפה סוננבורך
 • מוזיאון הרכבות של אוטרכט שוכן בסמוך גם כן, מזרחית מהתעלה שמקיפה את גלעין העיר העתיק

כחלק מהטיול בעיר ניתן גם להגיע לקמפוס האוניברסיטה, שם הגן הבוטאני ובסמוך בית ריטפלט שרודרהאוס. הגיחה לכוון האוניברסיטה תצריך שימוש בתחבורה ציבורית או רכב. היא מומלצת בעיקר לחובבי אמנות שחייבים להגיע לבית ריטפלט שרודרהאוס, אחד האתרים החשובים ביותר של תנועת האמנות ההולנדית המודרנית דה סטיל.

טיול ערב לגדת התעלה באוטרכט
טיול ערב לגדת התעלה באוטרכט

 

כל מה שיש לראות ולעשות באוטרכט

הדומטורן Domtoren

כשחושבים על גורדי שחקים בהולנד, נזכרים במגדלים המודרניים החדשניים שברוטרדם או בהאג ולא במגדל מסוף המאה ה-14 בלב העיר העתיקה של אוטרכט. פאר היצירה של אוטרכט היה אמור להיות מגדל הפעמון המפואר של הקתדרלה על שמו של הקדוש מרטין. הקתדרלה הייתה אמורה להיות מורכבת מארבעה חללים שיקיפו את הדומפליין ובאמצע הספינה המרכזית שתחבר ביניהם.

הבנייה על הכנסייה הופסקה לאחר שסיימו לבנות את המגדל, את החלק שכיום הוא הדומקרק וחלק מהספינה הראשית של הבזיליקה. בסוף המאה ה-17 החלק שלא סיימו לבנות בכנסייה קרס בסופה. כך נותר לו המגדל העצום לבדו וניתק הקשר שלו מהדומקרק לנצח.

הדומטרון באוטרכט
הדומטרון באוטרכט

הדומטורן הוא סימלה הבלתי מעורער של אוטרכט והוא חתיכת עונג בעיניים עבור מי שאוהב את השילוב של גבוה ועתיק. הוא המגדל העתיק ומגדל הכנסייה הכי גבוה בהולנד. גובהו של המגדל כ-112 מטרים והוא נבנה בסגנון גותי. בניגוד למגדל המרהיב של הניווה קרק בדלפט (שגובהו ארבעה מטרים פחות אבל נבנה במאה ה-19), המגדל באמת עתיק ובמשך מאות שנים שלט בודד על קו הרקיע ההולנדי כולו. העיר כולה מכונה בחיבה הדומסטאד, העיר של הדום, גם בשל הפרופיל המטורף של הבניין וגם במיקומו על הגלעין הרומי העתיק שממנו צמחה אוטרכט.

 

הדומקרק Domkerk והדמפליין Domplein

הדומקרק או הקתדרלה על שמו של הקדוש מרטין שוכנת מצידו המזרחי של הדומפליין ממול הדומטורן העצום. הכנסייה הייתה הקתדרלה של אוטארכט (מקום מושבו של הבישוף) עד שהפכה לכנסייה פרוטסטנטית. אז מושב הבישוף נדד מעט דרומה לקתדרלה הנוכחית של העיר, הכנסייה על שמה של הקדושה קתרין מאסיזי, כנסייה שנותרה קתולית.

הדומפליין נותרה עד היום הלב הבלתי מעורער של אוטרכט. הכיכר הקטנה היא חוויה כמעט ניו-יורקית. כאשר במשך רוב היום היא מוצלת מכותלי הדומקרק והדומטורן שמשני צדדיה.

 

הניודה Neude

הדומפליין היא הלב ההיסטורי (החל מהגלעין הרומי של העיר) והדתי של אוטרכט, אבל הלב העירוני התוסס שלה הוא ללא ספק כיכר ניודה. הכיכר היפה והתוססת נמצאת מעט צפונה מהדומפליין ומערבה מהורדנבורח התוססת גם כן. שלוש הכיכרות הן לב העיר העתיקה ובניהם נמתחים רחובות צרים עם בתים עתיקים, מלאים בעסקים, תושבים והמוני תיירים.

הניודה היא הכיכר בה הכל קורה בעיר, כולל אירועים שונים במהלך השנה. בצלע הדרומית של הכיכר, שורות על גבי שורות של כסאות ושולחנות משרשרת המסעדות והברים שלאורך הצלע. על חלקה המערבי של הכיכר חולש מבנה הספרייה המרשים של ספריית ניודה Bibliotheek Neude.

שייט על האאודגראכט
שייט על האאודגראכט

מוזיאון ספילקלוק טוט פיירמנט Museum van Speelklok tot Pierement

המוזיאון המוזיקאלי הייחודי של אוטרכט – מוזיאון מצלצול השעון ועד תיבת הנגינה, הוא אחד המיוחדים בכל צפונה של הולנד. הספילקלוק בקיצור, שכיום הוא שמו הרשמי של המוזיאון לאחר שהשם המקורי היה ארוך מדי, שוכן במבנה של כנסיית בורקרק Buurkerk, הכנסייה העתיקה ביותר שנבנתה בעיר.

המוזיאון שוכן על הסטינוג, הרחוב העתיק המרכזי של אוטרכט המחבר את הדומפליין עם הורדנבורח. מבנה הכנסייה הומר למוזיאון עירוני לא גדול אבל מרשים מאוד של כלי נגינה עתיקים שונים ומשונים שרק המוח ההולנדי יכול לרקוח. המוזיאון מצטיין באופן התצוגה שלו, מציע המון אינטראקציה ודרכי לימוד מרתקות במיוחד.

לרכישת כרטיסי כניסה למוזיאון ספילקלוק המופלא, הקליקו כאן…

כתובת: Steenweg 6

 

מוזיאון קתריינקונפנט Museum Catharijneconvent וקתדרלת סיינט קתרין St. Catharinakathedraal

הקתריינקונפנט שוכן מדרום לדומפליין לא רחוק מנתיב האאודגראכט התוסס. המוזיאון שוכן במבנה שהיה בעברו המנזר של קתדרלת סיינט קתרין, מבנה מתחילת המאה ה-15. הסיינט קתרין מתפקדת החל מסוף המאה ה-16 כמקום מושב הבישוף הקתולי באוטרכט וסביבתה.

המוזיאון מוקדש לתיעוד מלחמות הדת שפשטו בהולנד כחלק מהרפורמציה והקאנוטר-רפורמציה במהלך המאות ה-16 וה-17. באוסף המוזיאון ישנם גם ציורים, ספרים מאוירים ועוד. הכנסייה עצמה היא כמעט חלק מהמוזיאון, עם חלל פנים מרשים מאוד כיאה לאופיין של הכנסיות הקתוליות.

כתובת: Lange Nieuwstraat 36

הטיפים השווים באמת נמצאים במיילים...

סליחה על ההפרעה… כאן טל וגיא :-)
נשמח לשלוח לך עוד מידע חשוב ואיכותי לתכנון הטיול להולנד, למשל:
– הסברים על כפרי נופש ואיפה כדאי ללון.
– לאן טסים ואיך מזמינים כרטיסים בקלות.
– אטרקציות, פארקי שעשועים ואתרים לביקור בכל הולנד.
– מידע על תקשורת ואפליקציות, השכרת רכב, ביטוח נסיעות ועוד.
– וגם הנחות מיוחדות, כדי שלא תשלמו הרבה ;-)

רחובות המרכז העתיק של אוטרכט לצל הדומטרון
רחובות המרכז העתיק של אוטרכט לצל הדומטרון

הסנטראל מוזיאום Centraal Museum

המוזיאון המרכזי של אוטרכט כשמו כן הוא, מוזיאון של הכל מהכל שמרכז בצורה מדויקת את כל האלמנטים ששווה לשמר בעיר. במוזיאון המון אגפים שונים העוסקים כל אחד באספקט אחר של העיר. באוסף האמנות של המוזיאון ציורים של אמנים מקומיים מפורסמים בראשם חרארד ואן הונטהורסט van Honthorst הענק.

ואן הונטהורסט, בן העיר, הוא מגדולי אמני הבארוק ההולנדים. יחדיו עם עוד אמנים מקומיים בני זמנו, כגון דירק ואן בבורן van Baburen, הם הושפע עמוקות מציוריו של קרוואג'יו האיטלקי. יחדיו הם נקראו הקרוואג'יסטים של אוטרכט. אמני העיר הצטיינו בסגנון הבארוקי האיטלקי, בניגוד לאמני אמסטרדם והארלם למשל, שפיתחו סגנון בארוקי הולנדי ייחודי. בעיר התגורר גם האמן הענק אברהם בלואמארט Bloemaert, מגדולי ציירי הנוף ההולנדיים של המאה ה-17. בלואמארט היה מורם ומקור השראה של הקרוואג'יסטים.

הסנטראל מוזיאון של אוטרכט
הסנטראל מוזיאון של אוטרכט

מלבד אגף האמנות הנהדר, במוזיאון אוסף ריהוט מעוצב של חריט ריטפלד Rietveld. ריטפלד הוא מי שעיצב את הריטפלט שרודרהאוס Schröderhuis המופתי. ריטפלד הוא אחד מחשובי האדריכלים והמעצבים של סגנון הדה סטיל המודרני.

במוזיאון גם אגף של אופנה ובגדים, אגף של חפצים היסטוריים ואגף של ספינה עתיקה מימי-הביניים שנמשתה ממי נהר לא רחוק מהעיר.

לרכישת כרטיסי כניסה לסנטראל מוזיאום של אוטרכט, הקליקו כאן…

כתובת: Agnietenstraat 1

 

המוזיאון במצפה סוננבורג Sonnenborgh Museum & Sterrenwacht

מצפה הכוכבים סוננבורך שוכן בפינה הדרום-מזרחית של האי עליו יושבת העיר העתיקה של אוטרכט. המצפה הוקם באמצע המאה ה-19 על ידי אוניברסיטת אוטרכט לשירות לימודי האסטרונומיה. כיום הוא ביתו של המכון המטאורולוגי ההולנדי ופועל בו מוזיאון אסטרונומי חביב ביותר.

כתובת: Zonnenburg 2

 

מוזיאון הרכבות Spoorwegmuseum

קטר במוזיאון הרכבות של אוטרכט
קטר במוזיאון הרכבות של אוטרכט

מוזיאון הרכבות של אוטרכט הוא חלק חשוב מהמרקם של העיר. המוזיאון המרכזי של חברת הרכבות ההולנדית שוכן לא רחוק מהמרכז האדמיניסטרטיבי של החברה הלאומית שבסיסה באוטרכט ומקמפוס האוניברסיטה.

המוזיאון נפתח בתחנת רכבת שהייתה פעילה עד שנות השלושים של המאה ה-20.

בתוך התחנה קרונות היסטוריים, קטרים ורכבת מיניאטורית שמסיעה את הילדים. המוזיאון הוא אחד המקומות החביבים ביותר בעיר לבילוי עם הילדים.

כתובת: Maliebaanstation 16

 

ריטפלט שרודרהאוס Rietveld Schröderhuis

בית מיוחד מאוד לא רחוק מקמפוס אוניברסיטת אוטרכט בחלקה המזרחי של העיר. הבית עוצב בידיו האמונות של חריט ריטפלד. המקום הוא ביתה של טרוץ שרודר, אחת מאושיות האוונגארד ההולנדי של התקופה המודרנית ואחת הפטרונות החשובות של תנועת הדה-סטיל De Stijl ההולנדית.

כיום הבית המיוחד מוכרז רשמית כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, זאת בשל האלמנטים האדריכליים פורצי הדרך שריטפלד יישם בבית. חלל הבית מתבסס על מחיצות ניידות שיוצרות חלל שניתן לחלוקה משתנה. בתוך הבית, מלבד האלמנטים האדריכליים היצירתיים גם שפע של חפצים, ריהוט וחלל פנים שמיישמים גם הם את עקרונות המודרניזם של הדה סטיל.

הבית פתוח לקהל ומתפקד כאחד המוזיאונים החשובים שמוקדשים לאדריכלות של הדה סטיל.

כתובת: Prins Hendriklaan 50

מבנה בקמפוס האוניברסיטה של אוטרכט
מבנה בקמפוס האוניברסיטה של אוטרכט

מוזיאון האוניברסיטה והגן הבוטני

קמפוס האוניברסיטה הענק של אוטרכט שוכן ממזרח לעיר. בניגוד לערים אחרות בהולנד הקמפוס אינו חלק ממרקם העיר עצמה. שווה להגיע אליו במיוחד גם על מנת לבקר בריטפלט שרודרהאוס וגם לטיול בתוך הקמפוס עצמו.

המוזיאון של האוניברסיטה הוא מקום לימודי חביב בו תצוגות היסטוריות של אלמנטים טכניים והנדסיים שקשורים להיסטוריה של האוניברסיטה עצמה. בסמוך שוכן הגן הבוטני ההיסטורי של הקמפוס. הגן ניטע בתחילת המאה ה-18 בתוך אי מלאכותי שסביבו חפיר.

לרכישת כרטיס כניסה לגן הבוטני של אוטרכט בקמפוס האוניברסיטה, הקליקו כאן…

אווירה לילית באוטרכט
אווירה לילית באוטרכט

 

שווקים, בילויים וקניות באוטרכט

שופינג באוטרכט

המרחב שבין סביבת ורדנבורחפליין והאוטרכט סנטראל והכיכר היפה ניואדה Neude הוא מרחב השופינג העיקרי של אוטרכט. מהורדנבורחפליין המרובעת יוצא רחוב הבילויים הצר והאטרקטיבי Drieharingstraat מזרחה לכיוון התעלה הישנה, האאודגראכט.

האאודגראכט היא אחת משתי התעלות שחוצות את מרכז העיר העתיקה מדרום לצפון. דרומה מהכיכר יוצא הציר של הסטינווג Steenweg, רחוב השופינג המרכזי של אוטרכט, שמחבר את התחנה עם הדומפליין, הכיכר של הקתדרלה. כל הרחובות שסביבת הכיכרות ודרומה לכיוון הדומפליין, מלאים בחנויות, מסעדות, בארים ובתי-קפה.

המדרחוב סטינוג במרכז אוטרכט
מדרחוב סטינוג במרכז אוטרכט

ציר שופינג ובילויים חשוב נוסף יורד דרומה מהדומפליין לאורך גדות האאודגראכט. ציר זה רגוע ופסטורלי הרבה יותר ממרכז העיר. במרכז העיר עצמה יש גם קניון גדול, הקניון של תחנת הרכבת. קניון זה מחבר את האוטרכט סנטראל עם מרכז העיר העתיק ויש בו שפע של רשתות בינלאומיות, מסעדות ועוד.

 

שווקים באוטרכט

שוק הבדים Lapjesmarkt

באוטרכט מתקיימים שלושה שווקים עיקריים במשך כל השנה, מלבד האירועים סביב חג המולד. שוק הבדים הוא הייחודי ביותר מבין שווקי העיר. שוק זה הוא הוותיק והגדול ביותר בהולנד בתמה של בדים ובגדים. הוא שוק צבעוני מאוד עם אופי ציורי ביותר. השוק נערך כל יום שבת משמונה בבוקר ועד הצהריים ברחוב ברידסטראט Breedstraat בצפון המרכז העתיק של העיר. 

 

שוק ורדנבורח Vredenburg

השוק העיקרי והמרכזי של אוטרכט הוא שוק ורדנבורח. השוק נערך בימי רביעי, שישי ושבת בורדנבורחפליין, ליד האוטרכט סנטראל. מדובר בשוק של הכול מהכול, גם אוכל, גם ג'אנק, גם בגדים יד שנייה ומוצרי אלקטרוניקה וכו'. בשוק דוכני אוכל מגניבים לחלוטין בעיקר לקראת חודשי הקיץ אז מגיעים דגי ההרינג הטריים והשמנים במיוחד. בימי שבת השוק במיטבו, גם מבחינת נפח וגם מבחינת מקום בילוי שאהוב על הסטודנטים בעיר ועל מטיילים מכל רחבי הולנד שמגיעים לאוטרכט במיוחד.

 

שוק הפרחים Bloemenmarkt של אוטרכט

קניון תחנת הרכבת של אוטרכט
קניון תחנת הרכבת של אוטרכט

שני שווקי הבלומאנמארקט של אוטרכט נערכים בכל יום שבת משעות הבוקר המוקדמות ועד אחר הצהריים. בעבר היו אלו שני שווקים מתחרים היום הם פועלים כשוק אחד שנערך בשני לוקיישנים סמוכים. הגדול מבניהם הוא שוק יאנסקרקהוף Janskerkhof שנערך ברחבת היאנסקרק, מעט צפונית מהקתדרלה של אוטרכט. החלק השני של השוק נערך לא רחוק בקרבת ה-Bakkerbrug, גשר על האאודגראכט.

 

ומה עם סצנת הבילויים?

אל תטעו: אוטרכט לא קרובה להיות אמסטרדם מבחינת היצע התיירים ומקומות הבילוי הפזורים עבורם. בכל זאת, את האלמנטים הקלאסיים שלה משלימה העובדה שיש בה לא מעט סטודנטים (באוטרכט נמצאת האוניברסיטה הגדולה בהולנד), שיוצרים אווירה דינמית ותוססת. בתי הקפה והמסעדות המבוקשים מלאים תמיד, חלקם משקיף לתעלות ולמבנים העתיקים שאוטרכט ידועה בהם.

לחיפוש מקום לינה במלונות אוטרכט, הקליקו כאן…

מי שמחפש קניות יוכל למצוא מספר אופציות מעניינות באוטרכט. מעבר לחנויות מקומיות ולגלריות הפזורות בעיר, יש כאן חנויות אופנה של מותגים בינלאומיים – למשל בחלק המערבי של התעלה הישנה Oudegracht.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מידע נוסף לטיול בהולנד

הטבה –
 3% הנחה על כפרי הנופש של רשת Centerparcs

הדרכות על הולנד ישר למייל (בחינם!)

קבלת החומרים מהווים הסכמה לתקנון השימוש באתר