חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לינה בהולנד – טיול כוכב

בכל טיול להולנד מומלץ לתכנן מראש את מקום הלינה על מנת לחסוך נסיעות, עלויות וגם לטובת הנוחות. הולנד Holland או "הארץ השטוחה" Nederland, משתרעת על שטח מעט פחות מכפליים מדינת ישראל, והיא בהחלט בין הצפופות והפקוקות בעולם המערבי. מכיוון שבחירת מקום הלינה צפויה להשפיע על החוויה מהטיול וגם על המחיר שלו, אנחנו ממליצים להשקיע בה תשומת לב מירבית. בהמשך מטה תמצאו טיפים רבים שיסייעו לכם לתכנן טיול עם לינה במקום אחד או בקיצור – טיול כוכב.

ה-Grand Hotel Amrâth Kurhaus על החוף ליד האג

 

טיול כוכב או לא?

הולנד מתאימה מאד לטיול כוכב, בין אם באים למספר ימים כחלק מטיול ארוך יותר (בלגיה או גרמניה הסמוכות) ובין אם מתכוונים לשהות בה שבוע ויותר.
אזור הלינה לשהות ארוכה יהיה במשולש בין אמסטרדם, האג ואוטרכט ואפשר גם עד 20 ק"מ דרומה או מזרחה מאוטרכט. מיקום כזה יאפשר מעט ימים בהם תנהגו יותר מ-100 ק"מ ביום ותשהו בפקקי התנועה של אמסטרדם ואוטרכט פחות זמן. יש באזור זה מגוון גדול של כפרי נופש ואפשרויות לינה רבות ומגוונות.

לחיפוש מקום לינה בהולנד…

מלון בסביבה הכפרית בפאתי אוטרכט

 

הולנד העירונית: בעיקר מלונות, אבל ממש לא רק

את הולנד כאמור נהוג לחלק לאזורים שונים, כאשר הציפייה בכל אחד מהם היא למאפיינים שונים של לינה. בערי הולנד – למשל אמסטרדם, האג, רוטרדם, אוטרכט וכדומה – רוב המקומות שהתיירים בוחרים בהם בסופו של יום הם מלונות. הולנד היא לא בהכרח היעד שמגיעים אליו כדי להתפנק בנופשים יוקרתיים על בסיס בטן-גב או לשהות במלון מפואר. הדרישות מהמלונות הן לרוב צנועות, כשמבחינה מעשית מלון שלושה או ארבעה כוכבים יוכל להספיק.

בתים לצד התעלה באמסטרדם

חוץ מהרמה של המלון חשוב לראות היכן הוא ממוקם. בדרך כלל הבחירה תהיה לשהות כמה שיותר קרוב למרכזי הערים ולמוקדי העניין שלהן, בחירה שצפויה ליקר את מחיר השהות במלון. מנגד מי שמתרחק קצת (או מתפשר באיכות) יכול להוזיל את עלויות הלינה. בהערכה גסה מאד אפשר לטעון שמחירי מלון בהולנד נוטים לנוע בין 50 ל-150 יורו, אבל הטווח רחב והמחיר תלוי בפרמטרים שונים.

בשנים האחרונות, גם בשל עליית אתרים כמו Airbnb, אנחנו רואים עלייה בפופולאריות של השכרת דירות אירוח או נופש בערים הגדולות של הולנד. זהו פתרון לגיטימי מאד של לינה בהולנד כיום. לרוב אלו דירות של אנשים פרטיים שמציעים אותן להשכרה לפרקי זמן קצרים. מחיר הדירות יכול להיות זול יותר בהשוואה למלונות, ויש בחלק מהמקרים דירות נוחות ומאובזרות היטב. הקושי הוא שבתחום הדירות ייתכן שתמצאו "חתול בשק", וגם שהדירות מחייבות הכנה עצמאית של ארוחות במטבח (שאמור להיות מאובזר). בדרך כלל הדירות מתאימות למשפחות או לקבוצות של חברים.

מלון De L’Europe Amsterdam
מלון De L’Europe Amsterdam

 

הולנד הכפרית: כפרי נופש, צימרים ועוד

הולנד היא לא רק ערים גדולות. כשמגיעים למדינה מומלץ מאד לבקר בעיירות, בכפרים, במוזיאונים הפתוחים וכן הלאה. כשמגיעים לאזורים אלה, הנמצאים גם בצפון המדינה וגם בדרומה, אתם צפויים לראות שהנוף משתנה – וכך גם היצע פתרונות הלינה. מלונות הם נדירים הרבה יותר באזורים אלה. במקומם תמצאו אירוח על בסיס כפרי לרוב.

גני קוקנהוף

צימרים ובקתות הארחה משתלבים בצורה מצוינת עם התפאורה המאפיינת את האזורים האלה. הם נוטים להיות חמימים ונוחים, אבל העיצוב הוא פשוט ולעתים מינימליסטי. יש מקומות שפשוט משאירים לטבע המקיף אותם את יכולת הדיבור, וזה בסדר גמור. רבים מבעלי הבקתות והצימרים הם מסבירי פנים וידועים בדרגת האירוח הגבוהה שלהם. במקומות אלה אתם יכולים לאכול לפעמים כחלק מהדיל ארוחות בוקר מסורתיות, המבוססות על ירקות נפוצים בהולנד, הגבינות המשובחות שמכינים במדינה וכן הלאה. המחירים משתנים בהתאם לתפריט של כל מקום, אבל יש כאן באופן כללי פוטנציאל למחירים נמוכים מאלה של המלונות העירוניים. אתם יכולים למצוא צימרים סבירים בכ-30-40 אירו, אם יש לכם מזל. כדי להשתדרג ברמה המחיר יצטרך לעלות, אבל לא בהכרח בהרבה.

הטיפים השווים באמת נמצאים במיילים...

סליחה על ההפרעה… כאן טל וגיא :-)
נשמח לשלוח לך עוד מידע חשוב ואיכותי לתכנון הטיול להולנד, למשל:
– הסברים על כפרי נופש ואיפה כדאי ללון.
– לאן טסים ואיך מזמינים כרטיסים בקלות.
– אטרקציות, פארקי שעשועים ואתרים לביקור בכל הולנד.
– מידע על תקשורת ואפליקציות, השכרת רכב, ביטוח נסיעות ועוד.
– וגם הנחות מיוחדות, כדי שלא תשלמו הרבה ;-)

אי אפשר שלא להזכיר את כפרי הנופש, שמציעים חוקים אחרים של לינה בהולנד. הם נמצאים באזורים הטבעיים של הולנד אבל גם בסמוך לערים. כפרי הנופש מציעים בדרך כלל אירוח בדרגה ממוצעת ולא תמיד יותר מכך, להבדיל אולי מכפרי נופש במקומות מקבילים אחרים בעולם (יעדי הנופש בעיקר). גולת הכותרת היא לא הלינה עצמה אלא מה שמקיף את החדרים, עם תשתיות רחבות הכוללות ברכות שחייה, מתחמי ספא וסאונה, חדרי משחקים לילדים, הופעות סביב השעון וכן הלאה. מקום טוב יכול להיות ברמת מחירים של מלון או צימר, אבל היתרון כאן הוא שהעובדה שתשתיות כה רבות נמצאות בכפר נופש עשויה לחסוך בעלויות המשלימות של הטיול.

כפור בשפלת הולנד

 

אז איך בוחרים?

הבחירה בסוג הלינה היא פונקציה של הרבה מאד דברים, כולל המסלול הספציפי שאתם עושים. אתם יכולים ללכת על פי הקווים המנחים שהבאנו כאן.
בכל מקרה מומלץ שתבצעו בדיקה של כמה אופציות בכל יעד – השוואת מחירים היא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם התיירות. היא יכולה לאפשר לכם למצוא הצעות שמתאימות לכם במחירים סבירים.

ההמלצה הכללית היא לא להחליף מקום לינה בכל יעד שמגיעים אליו. הולנד היא לא מדינה גדולה מדי, כך שרוב המקומות המרכזיים נמצאים במרחק נסיעה סביר זה מזה. נהוג בתנאים האלה לעשות טיולי כוכב, בהם הלינה היא בנקודה מרכזית אחת ממנה יוצאים מדי יום לטיולים בסביבה הקרובה. בטיול בן כשבוע אתם יכולים להסתמך על שניים או שלושה מקומות בקלות.

 

כפר נופש או AirBNB?

המטייל הישראלי הממוצע נחלק לשלשה סגנונות טיול עיקריים שלכל סגנון טיול יש אופי שונה, יעדי טיול שונים ומכך גם המיקום וסגנון הלינה המועדף:

משפחות – חשוב למשפחה תעסוקה ונופש ביום, קירבה לפרקי השעשועים או גישה נוחה לפרקי השעשועים, יכולת לבשל באופן עצמאי ופחות מסעדות, התנהלות עם רכב שכור. למשפחות מומלץ אחד מכפרי הנופש הרבים שיש בהולנד ואין משמעות למיקום כל עוד זה במרכז הולנד (בין אמסטרדם – אוטרכט – האג)

זוגות – טיול עירוני בעיקר באמסטרדם עם יציאה לכמה שעות לאחת העיירות סביב אמסטרדם לראות וליהנות ממקום אחר. לזוג המלצתנו היא לינה בפרברי אמסטרדם, קרוב לתחנה של הרכבת הקלה בקו שמגיע למרכז (כל מלון מציין קירבתו לרכבת למרכז העיר) כך גם המחיר יהיה סביר ותוכלו להגיע לכל מקום בנוחות בכל שעות היום.

חבורת צעירים הוללים – אמסטרדם, אמסטרדם, אמסטרדם ואולי יום בפארק אפטלינג. לחבורה המלצתנו היא דירה במרכז העיר שתוכל לאכלס את כולם, תהיה קרובה לחיי הלילה של אמסטרדם. כל מקום במרחק הליכה בין כיכר הדאם de Dam לבין ליידספליין Leidseplein הוא בחירה טובה.

מידע נוסף לטיול בהולנד

הטבה –
 3% הנחה על כפרי הנופש של רשת Centerparcs

הדרכות על הולנד ישר למייל (בחינם!)

קבלת החומרים מהווים הסכמה לתקנון השימוש באתר