חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדריך לתחבורה ציבורית באמסטרדם

אמסטרדם היא כרך גדול עם מעל ל-2 מיליון תושבים (מהם 850,000 בתחומי העיר) אבל לא תרגישו בה את עומס התחבורה. הכניסות לאמסטרדם בבוקר והיציאות אחה"צ הם בהחלט חוויה שכדאי להימנע ממנה ככל שניתן. החדשות הטובות הן שלעיר יש מערכת תחבורה ציבורית מדהימה ויעילה שעושה את החיים והטיול הרבה יותר קלים ומהירים.

לנים מחוץ לעיר? תגיע לאחד הפרברים של העיר ומשם בתחבורה ציבורית. גם מהיר יותר וגם לרוב, זול יותר (החניה בעיר יקרה מאד). פרשנו לנוחיותכם את מגוון אפשרויות התחבורה באמסטרדם.

קו חשמלית יוצא מהתחנה המרכזית של אמסטרדם
קו חשמלית יוצא מהתחנה המרכזית של אמסטרדם

 

איך מגיעים משדה התעופה של סכיפול למרכז אמסטרדם?

שדה התעופה סחיפהול, נמצא רק 20 דקות נסיעה מדרום למרכז אמסטרדם. הדרך הכי נפוצה ויעילה היא נסיעה ברכבת היוצאת כל כמה דקות מקומת התת קרקע בטרמינל הראשי ועד לעיר למספר תחנות גדולות וראשיות וכמובן התחנה המרכזית – סנטרל. בקו המומלץ הוא של Netherland Spoorwegen שפועל 24 שעות ביממה ובתדירות גבוהה בשעות הביקוש.

נמל התעופה בסכיפול
נמל התעופה בסכיפול

אם אתם בדרככם לעיר בשעות הבוקר – רק רכבת. כל אמצעי תחבורה אחר יהיה תקוע בפקקי התנועה של אמסטרדם. פקקי תנועה הם תופעה מעצבנת בכל מקום ועל אחת כמה וכמה בטיול או אחרי טיסת לילה ונחיתה בבוקר.

אפשרות נוספת היא אוטובוס של חברת Zuidtangent שמפעילה 3 קוים (300, 310 ו-370) שמגיעים למרכז העיר ומשמשים גם כקו לילה. ישנה אופציה לקנות כרטיס לקו אוטובוס רגיל או אקספרס. אם נחתם בשעות השיא עדיף לקחת את הקו אקספרס שנוסעים בנתיב מיוחד וכך עוקפים חלק מהפקקים.

משדה התעופה יוצא שירות הסעות מיוחדות של שאטלים. השאטלים אוספים 8-12 נוסעים ועושים פיזור בין מספר בתי מלון. הערה: יש גם חברות ישראליות המתמחות בהסעות מ/ל שדה התעופה. ראו קבוצת הפייסבוק שלנו…

מוניות הם כמובן האפשרות הנוחה אבל היקרה יותר. בשני המקרים, שאטלים ומוניות, מובטחת נוחות אבל גם פקקי תנועה בשעות השיא של התנועה.

קו 5 המיתולוגי של הטראם באמסטרדם
קו 5 המיתולוגי של הטראם באמסטרדם

 

תחבורה ציבורית בתוך אמסטרדם

אם אתם מתכננים כמה ימים באמסטרדם, ומתכוונים להגיע ממקום למקום בתחבורה ציבורית, קיימים מספר סוגי כרטיס שיש לקנות מראש ולא אצל הנהג, ויש לתקף את הכרטיס מיד בנסיעה הראשונה. כרטיס נטען OV-Chipkaart  מאפשר נסיעה בכל אמצעי התחבורה הציבורית של אמסטרדם – רכבת קלה, מטרו, אוטובוסים ורכבות. אפשר לקנות כרטיס שתוקפו 24 שעות ועד 7 ימים (168 שעות).

רחוב דמרק במבט מכיכר דאם לכיוון תחנת הרכבת המרכזית של אמסטרדם
רחוב דמרק במבט מכיכר דאם לכיוון תחנת הרכבת המרכזית של אמסטרדם

טיפ: חובה לעלות רק מהדלת הקדמית של האוטובוס או הטרם, שם יש עמדת תיקוף לכרטיס שנקראת Chipping-In וכשיורדים יש לרדת מהדלת האחורית, שם נמצאת עמדת היציאה שחובה לתקף את היציאה –Chipping-Out. לא יודעים מה לעשות בפעם הראשונה? שאלו מקומי הולנדי שמחכה בתור והוא יראה לכם.

 

השכרת רכב לטיול בהולנד

לטיול בהולנד ורוצים לבקר באמסטרדם, מומלץ להחנות הרכב בחניות "חנה וסע", ויש רבים כאלה מסביב לעיר, שם תקבלו כרטיס נסיעה אל העיר וממנה. יותר זול מחניה כחוק בעיר ומדו"ח חניה שתקבלו כעבור חצי שנה עם כפל קנס ועוד. פרטים על החניונים ותעריפי P+R תמצאו בקישור….

 

כרטיס I Amsterdam City Card

הוא כרטיס מיוחד לתיירים ותוקפו 24 שעות מרגע התיקוף (מחיר 60 יורו) ועד 120 שעות (5 יממות 115 יורו). מאפשר נסיעה בכל קווי המטרו, רכבת קלה ואוטובוסים, אוטובוס התעלות וגם בונוס קטן של הנחות קטנות בחנויות ואתרים בעיר. אפשר לקנות אותו בשדה התעופה סחיפהול באולם הנוסעים הנכנסים מספר 2, בדלפק המידע (מדי יום 07.00-22.00) או בלשכת המידע בתחנה המרכזית של אמסטרדם Central.

I Love Amsterdam
I Amsterdam

 

הטיפים השווים באמת נמצאים במיילים...

סליחה על ההפרעה… כאן טל וגיא :-)
נשמח לשלוח לך עוד מידע חשוב ואיכותי לתכנון הטיול להולנד, למשל:
– הסברים על כפרי נופש ואיפה כדאי ללון.
– לאן טסים ואיך מזמינים כרטיסים בקלות.
– אטרקציות, פארקי שעשועים ואתרים לביקור בכל הולנד.
– מידע על תקשורת ואפליקציות, השכרת רכב, ביטוח נסיעות ועוד.
– וגם הנחות מיוחדות, כדי שלא תשלמו הרבה ;-)

 חברת GVB

חברת התחבורה הציבורית של אמסטרדם שמתפעלת את קווי המטרו, רכבת קלה Tram ואוטובוסים ברחבי העיר וסביבתה. ניתן לרכוש כרטיס ל-24, 48 או 72 שעות, המאפשר שימוש ללא הגבלה בכלי התחבורה של החברה. את הכרטיסים ניתן לרכוש בכל מכונות הכרטיסים או מרכזי המידע, הפזורים בכל התחנות הגדולות בעיר. בנוסף, כרטיס, התקף ל-24 שעות, ניתן לרכוש אצל הנהגים עצמם וכן בחלק מבתי המלון או מרכזי המידע לתיירים. פרטים באתר…

 

רכבת קלה באמסטרדם

חשמלית חוצה את הערב האמסטרדמי
חשמלית חוצה את הערב האמסטרדמי

הדרך הקלה והמהירה באמסטרדם. הרכבת הקלה פועלת עד מעט אחרי חצות ונוסעת בתדירות גבוה ביותר. בשעות הלילה כשאין רכבת קלה, מופעלים אוטובוסים עם קווי-לילה אחדים, לטובת ההוללים. קווי הלילה פועלים מחצות ועד 7 בבוקר. כל הקווי לילה עוברים ב-3 תחנות במרכז העיר- Central,  Leidsepleinוגם כיכר רמברנדט Rembrandtplein. שרות ציבורי נוסף הוא מיניבוסים כחולים שנוסעים ברחובות שסביב רחוב פרינסנגרחט Prinsengracht  וחזרה. למיניבוסים אלה אין תחנות עצירה קבועות. רוצים לרדת? תבקשו מהנהג לעצור.

 

קווי המטרו של אמסטרדם

יש באמסטרדם רק 4 קווי מטרו אבל יותר מכך, רק 2 תחנות מטרו במרכז התיירותי שמעניין אותנו. על כן לתיירים פחות מעניינת התחבורה הזו אלה אם אתם לנים בפרברים שם המטרו מרושתת והרכבת הזו תביא אותכם מהר למרכז ומשם תמשיכו ברכבת הקלה. לפרטים על קווי המטרו…

 

אוטובוס תיירות Tourist Bus Amsterdam  

כשמו כן הוא, קו אוטובוס אדום המיועד רק לתיירים וכך גם מחירו. יתרונו שהוא עוצר רק בתחנות הסמוכות לאתרי התיירות המרכזיים של העיר. סיבוב בין כל האתרים אורך כשעתיים ובלווי מדריך והסבר בכמה שפות.

האופניים - כלי התחבורה הידידותי ביותר של אמסטרדם
האופניים – כלי התחבורה הידידותי ביותר של אמסטרדם

 

אופניים באמסטרדם

אמרת אמסטרדם אמרת אופניים. מכל סוג וגודל, ליחיד, לזוג, לנשיאת משאות או גם תינוקות ועוד מיני סוגים. כמעט ולא תראו אופניים חשמליים – כולם מדוושים. ראש העיר המיתולוגי של אמסטרדם, לשעבר, היה רוכב על אופניים למשרדו בבית העירייה והעירייה החזיקה עבורו את "אופני השרד" – לא היה לו רכב עירייה.

די לראות את חניוני האופניים הגדושים ליד סנטרל ועוד אזורים מרכזיים. אבל ראו הוזהרתם – גניבת אופניים הם מכה. הגנבים לרוב משליכים האופניים לתעלה בסוף השימוש וכל שנה מוצאים מתעלות העיר עשרות אלפי זוגות אופניים חלודות. יש חברות רבות להשכרת אופניים והם מצוינות בעיקר אם אתם רוצים לעשות טיול אופניים גם מחוץ לעיר. החברות  Yellow Bike , Rent a bike  , Bike city , Mike's Bike  וגם MacBike טובות. אם אתם רוצים רק בעיר תמצאו את האופניים בשיטת ה"תל-אופן" של תל אביב. כל החברות עורכות גם סיורים בעיר וגם מחוץ לעיר, עם אופניים ומדריך מקומי.

המונטלבאנסטורן והתעלה בלילה
המונטלבאנסטורן והתעלה בלילה

 

שייט תעלות באמסטרדם

עיר התעלות, מציע זוית אחרת לראות את העיר ולחוות אותה. אחת הדרכים היחודיות לאמסטרדם היא שיט.
יש מסלולי שיט תעלות מעגלי שיוצאים וחוזרים מאותו מזח והמקום המרכזי ביותר עם כמה חברות וכמה סגנונות שיט ביום ובלילה, הוא המזח על הרוקין, ליד סנטרל. מקומות נוספים יש קרוב לשוק הפרחים או בית אנה פרנק. קווי שירות סירות אחרים שטים בשיטת Hop On Hop Off ושם בכרטיס יומי אפשר לשוט בין האתרים השונים ולבקר בכל אתר. פרטים באתר…

סירות בתעלות אמסטרדם
סירות בתעלות אמסטרדם

חברות שיט רבות מפעילות סירות בגדלים שונים ובתדירות שונה. בין החברות אפשר להמליץ על Leemstar Amsterdam, BoatAmsterdam, Amsterdam Canal Cruses, Lovers, Canal Tours Amsterdam, Stromma ועוד. כאמור, סגנון השיט יכול להיות שיט תעלות, שיט בנמל אמסטרדם, קו שיט Hop-on-Hop-off, שיט עם בירה וכדורי בשר Bitterballen, שיט רומנטי לאור נרות, שיט עם פנקייק הולנדי מסורתי, שיט עם פלטת גבינות וכוס יין, שיט עם מגוון סוגי קוקטייל, שיט עם פיצה, שיט עם שף המבשל מנות שף לקהל השטים ועוד הרבה רעיונות מגוונים ומעניינים.

 

סקוטר או קטנוע באמסטרדם

לאחרונה החלה להתפשט גם תופעת הנסיעות בקטנועים, סקוטרים וקורקינטים שמאפשרים תנועה מהירה אבל….מסוכנת יותר, בין אתר לאתר. לא מומלץ למשפחות עם ילדים. בין החברות המציעות קטנועים תמצאו את Scooter Rental, HotelScooter, Scooter-Rent-Amsterdam ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מידע נוסף לטיול בהולנד

הטבה –
 3% הנחה על כפרי הנופש של רשת Centerparcs

הדרכות על הולנד ישר למייל (בחינם!)

קבלת החומרים מהווים הסכמה לתקנון השימוש באתר